Než začnete s výběrem vhodné linky, je potřeba si rozmyslet, kolik tam budete trávit času, jak moc holdujete kulinářskému umění a co všechno budete při vaření potřebovat a co naopak oželíte. Pro inspiraci můžete prolistovat nejrůznější časopisy o bydlení nebo se inspirovat na Pinterestu. Určitě tam najdete řadu triků a vychytávek, které můžete využít při realizaci i vy.
Módním trendem jsou dnes kuchyňské linky s vysokým leskem. Jenže ne každý holduje nejnovějším trendům a ne do každého interiéru se hodí. Jedná se sice o velmi moderní a vkusnou záležitost, ale rozhodně si takovou linku asi nepořídíte do rodiny s malými dětmi, protože právě díky jejich hravosti byste mohli co hodinu otírat z dvířek otisky od dětských ručiček. Určitě ale uvítáte propojení kuchyně s obývacím pokojem, díky tomu budete mít při vaření větší přehled.
Dispozice místnosti je důležitá
Pokud se chcete v místnosti cítit dobře, ale bojíte se, že byste mohli nerozvážným výběrem pokazit celkový dojem z prostoru, nechte si linku navrhnout na míru od zkušených profesionálů. Už základní rozvržení je dobré mít vymyšlené před začátkem stavby, právě při ní se totiž realizují instalace pro elektřinu, vodu a plyn a to tak, aby všechny spotřebiče šly pohodlně zapojit a nemuselo se později zasahovat do již hotových stěn.
Rozděleno do sekcí
Ještě než začnete s návrhem, rozdělejte si celou místnost do jednotlivých sekcí, tzn. potraviny, mytí nádobí a pracovní prostor na vaření a přípravu surovin. Jednotlivé celky by na sebe měly navazovat přesně v tomto pořadí.
I celkové tvarové uspořádání je důležité, to z pravidla označujeme velkými písmeny naší abecedy. Nejběžnější variantou je rovná kuchyňská linka, tu značíme velkým písmenem I, což je v celku logické. Zde jsou spotřebiče umístěny v jedné řadě. Setkat se ale můžeme i s dalšími variantami, jako je tvar L, U nebo H.