Betonové ploty z tenkých panelů, které se staví jako obdoba dětské stavebnice, ve skutečnosti nepotřebují žádnou výraznou reklamní kampaň. Tou nejlepší reklamou jsou realizované stavby, které lidé prezentují na fotografiích a videích na webovém prostoru, a komu nestačí ani tato forma propagace, snadno se o jejich přednostech přesvědčí přímo v terénu. Dnes se s nimi můžete setkat ve městech i na venkově, lemují parcely rodinných domů, parkovišť, sportovních areálů, zemědělských prostor, výrobních objektů atd.
Rozhodnout se pro tento způsob oplocení je poměrně snadné, zejména pro avizované výhody, a těmi jsou rychlost výstavby, perfektní zajištění soukromí, minimální nároky na prostor, cenová dostupnost a také zajímavý vzhled. Ploty z betonu lze osadit i dřevěnými plotovkami (vodorovnými či svislými) a vytvořit i velmi působivý prvek v blízkosti vašeho obydlí. Co je však podstatné, a na co se mnohdy reklamní propagace nezaměřuje, je samotná výstavba – její průběh a reálné možnosti.
Nechte betonový plot postavit na klíč
Češi jsou národem kutilů a snaží se takto ušetřit a zároveň si dokázat, že také sami něco dovedou. To je jistě chvályhodné, ale měli bychom se na to zaměřit rozumnou formou. U betonových plotů se totiž objevují dvě úskalí:
Problematický terén – pokud narazíte na skálu, kameny, stavební sutiny a tvrdý jíl, může vás to pěkně potrápit. Profesionální firmy však s těmito úskalími počítají.
Hmotnost stavebního materiálu – budete-li stavět zeď z cihel, zvládnete to sami, protože není problém klást jednu cihlu vedle druhé, jak to zedníci běžně provádí na stavbách. Hmotnost jedné cihly, kamenů či tvárnic nepřesahuje obvykle deset kilogramů a tato práce také nevyžaduje žádnou speciální mechanizaci. U betonových plotů je to jiné, každá z plochých desek váží přes 70 kg a jejich zvedání do větších výšek nad dva metry se neobejde bez mobilního jeřábu.